Wrocławski Dom Literatury zaproponował młodym czytelnikom udział w nowym projekcie Szkoła gatunku. Lekcje literatury. Idea mu przyświecająca polega na zainicjowaniu szerszej dyskusji na temat gatunków literackich, ich cech, aktualności lub nieaktualności gatunkowych podziałów i tego, jak gatunki mogą czy wręcz muszą się przenikać. Wreszcie chcemy sprawdzić, jak ważne są etykiety gatunkowe przy podejmowaniu przez nas czytelniczych wyborów.
Uczniowie z klas: 2D, 2AR i 3D wzięli udział w spotkaniu Od grozy do literatury głównego nurtu, którego głównym bohaterem był Łukasz Orbitowski
Zasłuchani |
Łukasz Orbitowski polski pisarz. Początkowo specjalizował się głównie w literaturze grozy i fantastycznej, później autor beletrystyki. Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia.
Pisarz opowiadał o początkach swojej przygody ze światem literackim. Książkach, filmach, autorach, którzy go inspirowali i których ceni. O swoim debiucie literackim, czyli horrorach i fantasy. A także zmianie, przejściu od literatury gatunkowej do głównego nurtu. Spotkanie odbywało się w Oławie, dlatego też wiele pytań dotyczyło ostatniej książki Ł. Orbitowskiego Kult, której akcja rozgrywa się właśnie w tym mieście. Uczniów interesował nietypowy wygląd pisarza, jego zainteresowania, a także plany na przyszłość.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz